خرید سنگ گواشا

گواشا و یشم و کاربردهای آن

گواشا و یشم بخشی از طب سنتی چینی می باشد که در آن از ابزاری برای تراشیدن پو ست افراد به منظور تولید پتشیای سبک مورد استفاده قرار می گیرد. گواشا در واقع یک سنگ ماساژور است که برای کاهش تنش در عضلات صورت، تقویت گردش خون و تشویق تخلیه لنفاوی برای از بین بردن نفخ شکم طراحی شده است.

سنگ گواشا محصولی کاربردی می باشد که در دنیای مراقبت از پوست و ماساژ از آن بسیار استفاده می‌کنند. جیدرولر و گواشا یوکی می‌تواند برای شما هم جنبه درمانی داشته باشد و هم زیبایی، بخصوص اگر به ماساژ پوست و صورت علاقمند باشید این سنگ شفابخش می‌تواند در موارد زیادی موثر واقع شود.سنگ‌های گواشا در دو نوع کوارتز صورتی و یشم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

گواشا یشم

سنگ های کوارتز و یشم خود خاصیت های درمانی فراوانی دارند و در طب چینی نیز کاربردهای درمانی فراوانی دارند.بخصوص از سنگ های گواشا برای ماساژ صورت، رفع دردهای عضلانی و گردنی، درمان بیماری کبدی و خیلی موارد دیگر استفاده می کنند.

 سنگ گواشا و یشم :

روش های ماساژ از طب چین باستان تا به حال دچار تغییرات و پیشرفت های زیادی شده و امروز افرادی که به ماساژ بدن و درمان بیماری ها با ماساژ علم کافی دارند، از روش ها و ابزارهای متفاوتی برای ماساژ افراد استفاده می کنند. یکی از روش های ماساژ صورت استفاده از سنگ گواشا است.

گواشا صورتی کوارتز 

جالب است بدانید در گذشته و بویژه در طب چینی برای ماساژ از ابزارهای دیگری همچون شمع، روغن و چوب نیز استفاده می‌کردند. البته این ابزار هنوز هم کاربردهای خود را دارند اما سنگ گواشا جدیدتر و البته مورد جلب توجه بیشتری میباشد. البته عمده علت استفاده از سنگ گواشا فواید فوق العاده سنگ هاست. به همین دلیل متخصصین سعی بر این دارند که برای ماساژ با سنگ از سنگ های گواشای طبیعی استفاده کنند تا فرد ماساژ گیرنده سریعتر از ماساژ درمانی بهبود بدن و پوست خود را احساس کند.

فشیال رولر و سنگ گواشا

فواید گواشا چیست؟

این محصول برای افزایش جریان خون در زیر پوست و گردش خون در بافت نرم زیر پوست بسیار کارآمد می باشد.
خرید گواشا به نوبه خود، اثرات مثبت بی‌شماری روی بدن دارد از جمله مزایای ضد التهابی و سیستم ایمنی بدن.
مطالعات اولیه نشان می دهد که gua sha ممکن است به سلول ها در ایجاد هم اکسیژناز -1 کمک کند.

 چگونه سنگ گواشا مناسب برای خود پیدا کنیم؟

بر اساس جنس و مواد اولیه

سنگ صورتی کوارتز کمرنگ زیبا، بهترین گزینه برای ازبین بردن خطوط و چین و چروک‌ها و خلاص شدن از شر سموم و انرژی منفی موجود در بدن می باشد. همچنین سنگ یشم این کریستال ناهماهنگی‌های موجود را آرام می‌کند. پف کردگی را کاهش داده و تخلیه لنفاوی را تقویت می‌کند.

کاربرد سنگ گواشا و یشم :

  • استرس ها و تنش های عصبی از پوست گرفته می شود.
  • رنگ پوستتان به مرور زمان زیبا و روشن می شود.
  • سلول های پوست تحریک به کلاژنسازی می شوند.
  • گردش خون در پوست افزایش پیدا می کند.
  • چین و چروک های ریز را از بین میبرد.
  • تیرگی های زیر چشم ازبین می روند.
  • کشسانی پوست افزایش می یابد.
  • منافذ باز پوست کوچک می شوند.
  • سموم را از بدن خارج می کند.
  • پف زیر چشم کم می شود.

کوارتز صورتی :

یکی از انواع سنگ که برای ساخت سنگ گواشا مورد استفاده قرار می گیرد، سنگ کوارتز صورتی است. جالب است بدانید که این سنگ صورت و جذاب از خود انرژی مثبت منتشر می شود.

موارد استفاده از گواشا کوارتز صورتی:

فواید درمانی گواشا :

درمان و رفع استرس با گواشا Gu asha :

اگر زیاد دچار استرس و تنش های عصبی می شوید ماساژ سنگ کوارتز گواشا می تواند انرژی مثبت را به بدنتان وارد کند و پالس های منفی را از طریق پوست بگیرد.

کاهش حملات اضطرابی با گواشا Gu asha :

ماساژ گواشا به افرادی که مرتبا دچار حملات اضطرابی ناگهانی می شوند هم توصیه می شود.
ماساژ گواشا آرامش فوق العاده ای به شما می دهد. اضطراب خود عامل پیری صورت است بنابراین با استفاده از سنگ گواشا و ماساژ پوست این انرژی منفی را از خود دور می کنید.

درمان بیماری های کبدی:

سنگ کوارتز و یشم دفع کننده سموم هستند، بنابراین می توانید با ماساژ بدن بوسیله سنگ گواشا سموم را از طریق پوست خارج کنید.

کاربرد سنگ گواشا در زیبایی:

گواشا می تواند باعث زیبایی صورت هم باشد. این محصول طرز استفاده بسیار اسانی دارد که اگر مطالعه کمی داشته باشید می توانید به راحتی چگونگی استفاده از ان را یاد بگیرید. و پس از ان با استفاده مداوم از گواشا می توانید باعث زیبایی صورت خود بشوید. حال شاید برایتان سوال پیش بیاید که چگونه این اتفاق می افتد؟

در این مقاله راجع به خواص فوق العاده گواشا برای جوان سازیو افزایش گردش خون صحبت کردیم. اما کاربرد دیگری که گواشا برای زیبایی دارد این است که می تواند باعث کانتور صورت شود. به دلیل زوایایی که گواشا دارد می توان از ان به گونه ای استفاده کرد که فرورفتگی های زیبای صورت بیشتر شود مانند خط زیر گونه و برامدگی ها بیشتر به چشم بیایند مثل استخوان فک و گونه.

گواشا صورت

گواشا و یشم عامل جذابیت چشم ها:

چشم ها بخش عمده ای از جذابیت صورت را محسوب می شوند. اگر اطراف چشم تیره باشد نتنها زیبایی چشم ها پنهان می شود که پوست نیز زشت و پیر به نظر می رسد. یکی از خواص سنگ گواشا و ماساژ صورت با آن ازبین رفتن تیرگی های زیر چشم است. اگر زیر چشمتان پف دارد با استفاده منظم از گواشا می توانید پف زیر چشم را از بین ببرید.

درمان اگزما با گواشا Gu asha :

اگزما یکی از مشکلات شایع پوستی می باشد که به سختی درمان می شود و در برخی از موارد نیز اصلا درمان قطعی ندارد. اما با استفاده از سنگ گواشا این مشکل نیز حل شدنی است. ماساژ با گواشا التهاب ها و سوزش حاصل از اگزما را کاهش می دهد و به تدریج این عارضه پوستی را درمان می کند.

صورت جوان با گواشا :

اگر چین و چروک های صورت نگرانتان می کنند و احساس پیری می کنید، این مشکل با سنگ گواشا قابل حل است. ماساژ با گواشا سبب صاف و باز شدن چین و چروک های ریز می شود و از پیری زودرس پوست جلوگیری می کند.

افزایش جریان خون با گواشا :

یکی از دلایل پیری پوست کم شدن جریان خود در پوست است. هر چقد جریان خون در پوست افزایش پیدا کند، سلول های پوست صورت بیشتر تغذیه و تقویت می شوند. و روند کلاژنسازی نیز افزایش پیدا می کند. با کلاژنسازی در صورت، پوستتان جوان و شاداب به نظر می رسد.

درمان منافذ باز:

منافذ باز پوستی خود دردسرهای دیگری همچون بروز جوش ها سر سیاه و عفونی را به همراه دارند. چرا که منافذ باز پوست از چربی و سموم پر می شوند. سموم اشباع شده در منافذ پوست تیره می شوند. بنابراین پوستتان شفافیت و زیبایی خود را از دست می دهد.

از خواص سنگ جید می تواند با خراش جزئی روی پوست منافذ باز را به خوبی پوشش دهد و به مرور شاهد بسته شدن منافذ باز پوست باشید. بنابراین دیگر دچار جوش و چربی غیرعادی پوست نمی شوید. تنها کافیست از سنگ جید برای ماساژ و پاکسازی پوستتان استفاده کنید.

آیا گواشا عوارض دارد؟

گواشا یک درمان طبیعی می باشد، که به عنوان یک ماساژ طبیعی درمانی به نظر نمی‌رسد که دردناک باشد. اما این روند امکان دارد ظاهر پوست شما را تغییر دهد. از آنجا که شامل مالش یا خراشیدن پوست با ابزار ماساژ است، رگ‌های خونی ریز که به عنوان مویرگ‌های نزدیک سطح پوست شما شناخته می‌شوند؛ می توانند پاره شوند. این می‌تواند منجر به کبودی، التهاب و یا قرمزی جزئی پوست  شود. کبودی عموما پس از گذشت چند روز از بین می‌رود.

نحوه استفاده از گواشا و یشم

پیش از استفاده می توانید از روغن های مفید یا سرم ها پوستی استفاده کنید تا بهتر جذب پوست شود. و حال گواشا را بردارید و روی صورت خود قرار دهید به شکلی که نه روی پوست بخوابد و نه ایستاده باشد. زاویه ای بین 15 تا 45 رجه داشته باشد. سپس گواشا را از پایین به بالا روی پوست بکشید و فشار زیادی نیارید.
و در انتهای کشش، در نقاطی از صورتتان که می خواهید گود تر باشد مثل خط زیر گونه، گواشا را نگه دارید. هر کدام از حرکت ها را در نقاط مختلف صورت 4 تا 5 بار انجام دهید. گواشا دو برامدگی کنار هم دارد که این برامدگی ها باید به سمت بالا قرار بگیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 4.1]