مونلایت  ال ای دی سالن زیبایی

مونلایت  ال ای دی سالن زیبایی

 حوله گرم کن

ال ای دی مونلایت چیست؟

ال ای دی مونلایت یا ال ای دی سالن زیبایی، یک نوع منبع تامین نور قدرتمند است که معمولاً در سالن‌های آرایشی و کلینیک‌های ارائه خدمات زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته این چراغ در حوزه عکاسی و فیلم‌برداری هم قابل استفاده است.  تمام ال ای دی‌های مونلایت عملکرد الکتریکی دارند و از لامپ‌های اغلب از نوع الکترونیکی هستند و از لامپ‌های Flash استفاده می‌کنند. ال ای دی مونلایت آپشن‌هایی مانند تنظیم قدرت نور، زمان پخش نور و بازه زمانی بین دو فلاش دارد. همچنین، برخی از انواع مونلایت مجهز به سیستم تریگر بی‌سیم و پورت USB برای کنترل هستند.

موارد استفاده از ال ای دی مونلایت در سالن زیبایی

بطور کلی یکی از محیط‌های کاری که می‌توانید از ال ای دی مونلایت در آن استفاده کنید، سالن زیبایی است. استفاده از این محصول تامین نور به علت تولید نور سرد، افزایش دقت آرایشگر و تاثیر در بهبود کیفیت خدمات زیبایی توصیه می‌شود.

اجزای ال ای دی سالن زیبایی و عملکرد آن‌ها

بطور کلی یک منبع نور ال ای دی سالن زیبایی یا چراغ مونلایت دارای اجزای زیر است:

بدنه لامپ مونلایت

بدنه ال ای دی سالن زیبایی، اصلی‌ترین بخش یا جز آن محسوب می‌شود. بدنه ال ای دی مونلایت سازگاری و مقاومت لازم برای در کنار هم نگهداشتن دیگر اجزا را دارد. بدنه ال ای دی مونلایت از فلز ضد حرارت تهیه شده. همچنین برای اینکه حرارت حاصل از لامپ‌های ال ای دی را کنترل کند، به سیستم خنک کننده تجهیز شده. در ضمن ممکن است انواع ال ای دی قابلیت تنظیم دما و نور داشته باشند.

منبع نوری ال ای دی

منبع نور دیگر جز مهم یک چراغ ال ای دی سالن زیبایی است. بطور کلی لامپ‌های ال ای دی اصلی‌ترین بخش این دستگاه تامین نور محسوب می‌شوند. اغلب نور لامپ‌های ال ای دی در محصول مونلایت قابل تنظیم و کنترل هستند. آنها معمولاً در صفحه‌ای قرار دارند که به‌صورت یکنواخت نور را در مساحت مشخص منتشر می‌کنند.

منبع تغذیه ال ای دی

دیگر بخش حائز اهمیت محصول مونلایت یا ال ای دی سالن زیبایی، منبع تغذیه آن است. منبع تغذیه وظیفه تأمین برق LED ها را برعهده دارد. در ال ای دی مونلایت منبع تغذیه از چند بخش کوچکتر تشکیل می‌شود. اجزای منبع تغذیه در مونلایت عبارتند:

 •     باتری داخلی
 •     آداپتور برق یا سیم برق با پلاگین

پنل کنترل

پنل کنترل یا صفحه کنترل مسیر در دسترس برای نظارت و تنظیم راحت مونلایتها یا ال ای دی سالن زیبایی است. دستگاه LED Monolight عموماً دارای صفحه کنترل است و با استفاده از آن می‌‌توان تنظیمات نور (مانند شدت نور و دمای رنگ) را انجام داد. صفحه کنترل بسته به تکنولوژی دستگاه شامل دکمه‌ها، نمایشگر LCD و دیگر اجزا کنترلی می‌شود.

جعبه حمل مونلایت

برخی از انواع ال ای دی سالن زیبایی همراه با جعبه حمل عرضه می‌شوند. این جعبه حمل و نقل ال ای دی مونلایت را آسانتر می‌کند.

مونلایت ال ای دی سالن زیبایی

چند ویژگی ال ای دی سالن زیبایی (مونلایت)

 

از مهم‌ترین ویژگی‌های ال ای دی سالن زیبایی با استاندارد بالا، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روشنایی قوی

ال ای دی سالن زیبایی (مونلایت) دارای نور قوی و استاندارد برای ارائه خدمات در سالن زیبایی است و دقت و عملکرد تکنسین سالن زیبایی را بهبود میبخشد. ال ای دی مونلایت می‌تواند نور کافی را در اطراف صورت مشتریان ایجاد کند. همچنین کمک می‌کند آرایشگر جزئیات روند آرایش صورت را ببیند.

 • کیفیت نور مطلوب

ال ای دی سالن زیبایی باید دستگاه با کیفیت بالا و رنگ‌های دقیق ساطع کند. این ویژگی منجر به مشاهده رنگ پوست، آرایش و جزئیات دیگر به‌صورت واقعی می‌شود.

 • تنظیمات روشنایی قابل تنظیم

ال ای دی سالن زیبایی قابلیت تنظیم سطح روشنایی دارد. با بهره‌گیری از این قابلیت می‌توانید متناسب با روند آرایشی مشتری خود، سطح نور را تنظیم کنید.

مهم‌ترین مزیت‌هایی که استفاده از ال ای دی سالن زیبایی به همراه دارد

 • محصول کم مصرف

این شاید آپشن ال ای دی مونلایت نباشد، اما مزیت کاهش مصرف انرژی و کاهش هزینه‌ها را درپی دارد. به‌طور کلی لامپ‌های ال ای دی در گروه منابع نوری کم مصرف قرار می‌گیرند. بنابراین اگر با لامپ‌های زرد فضای کاری جایگزین شوند، می‌توانند در کاهش هزینه‌های مصرف انرژی برق تاثیر داشته باشند.

 • برای مدت طولانی از آن استفاده کنید

تنها با خرید یک چراغ مونلایت می‌توانید برای مدت طولانی تنها از یک ال ای دی سالن زیبایی استفاده کنید. انتخاب یک دستگاه با عمر مفید طولانی هوشمندانه است، زیرا این سبب کاهش هزینه‌ها و نیاز به تعمیر و تعویض مکرر دستگاه می‌شود.

 • مقرون به صرفه است

دیگر مزیت این منبع تامین نور قیمت دستگاه است. با وجود اینکه این منبع تامین نور نسبت به دیگر لامپ‌ها و چراغ‌های پرکاربرد در فضای کاری، اثرات مثبت بیشتری دارد، اما از نظر قیمت بسیار مقرون بصرفه‌تر از نمونه‌های دیگر است. بنابراین ضمن کاهش هزینه‌های تعمیر و تعویض و به کاهش هزینه‌های راه اندازی و تجهیز سالن زیبایی هم کمک می‌کند.

ال ای دی سالن زیبایی باید چه مشخصه‌هایی داشته باشد؟

دستگاه ال ای دی مونولایت به‌طور کلی منبع تامین نوری است که در محیط آرایشگاه جهت ارائه خدمات زیبایی با کیفیت بالا به مشتریان مورد استفاده قرار می‌گیرد. دقت کنید اگر قصد خرید این محصول را دارید، حتماً دارای مشخصه‌های زیر باشد:

 • قابل تنظیم باشد

یکی از فاکتورهای اصلی شما در انتخاب ال ای دی سالن زیبایی باید قابلیت کنترل محصول باشد. منبع تامین نوری که قابلیت تنظیم نداشته باشد، در دراز مدت منجر به افزایش هزینه‌ها، کاهش سطح کیفیت خدمات و خرابی پیش از موعد می‌شود. دقت کنید که ال ای دی مونلایت قابلیت تنظیم شدت روشنایی داشته باشد.

 • رنگ مناسب

بهتر است که ال ای دی قابلیت تنظیم و نوع رنگ داشته باشد. در غیراینصورت دقت کنید قابلیت تنظیم میزان نور داشته باشد و همچنین رنگ نور آن حداکثر توانایی در تامین نیازهای کاری شما را داشته باشد. این ویژگی کمک می‌کند آرایشگر با دقت بیشتری نسبت به انتخاب رنگ محصولات آرایشی اقدام کند.

 • کم مصرف باشد

لازم است پیش از خرید به برچسب مصرف انرژی ال ای دی مونلایت دقت کنید. بهترین ال ای دی سالن زیبایی انواع کم مصرف است، چراکه منجر به کاهش و حذف هزینه‌های مرتبط با مصرف انرژی برق می‌شود.

 • قابلیت حرکت باشد

در صورتی که سالن زیبایی شما بزرگ است و نیاز دارید از ال ای دی در بخش‌های مختلف استفاده کنید، حتماً اولویت شما در خرید نوع قابل حرکت و قابل حمل باشد.

 • کاربری آسان داشته باشد

به‌طور کلی اکثر ال ای دی‌های مونلایت کاربری راحتی دارند و منجر به سردرگمی کاربر حین ارائه خدمات نمی‌شود. سهولت در استفاده سبب افزایش سرعت کار و بهبود سطح تمرکز شما نیز می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]