کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی چیست ؟

کربوکسی تراپی در واقع تزریق گاز کربن دی اکسید به زیر پوست می باشد، که موجب رفع مشکلات پوستی و سلولیت های زیر پوست خواهد شد. این گاز هیچ خطری برای بدن ندارد زیرا به صورت طبیعی داخل بدن وجود دارد. کربوکسی تراپی توسط دستگاهی با سوزن های ریز انجام می شود. به این صورت که سوزن های ظریفی به زیر پوست تزریق شده و گاز کربن دی اکسید را وارد بدن می کنند.

میزان این گاز تزریق شده توسط دستگاه سنجیده خواهد شد. و زمانی که مقدار این گاز در بدن شما به بیشتر از مقدار مجاز رسید،جریان خون در ان ناحیه بیشتر خواهد شد. زیرا بدن به اصطلاح
دچار کمبود اکسیژن شده و از طریق افزایش جریان خون سعی در رساندن مواد مغذی به ناحیه مورد نظر را دارد. که در نهایت ترمیم سلولی و جوانسازی پوست حاصل می شود.

رسیدگی به پوست یکی از مهم ترین کارهایی است که از همان سنین نوجوانی باید انجام داد. زیرا پوست بر اثر دوره بلوغ و تغییرات فیزیکی بدن دچار تغییرات چشمگیری خواهد شد.
علاوه بر تغییرات دوره جوانی با ورود به میانسالی پوست دچار کم آبی، خشکی و چروک های ریر و دشت می شود. خط و خطوطی که برای بیشتر خانم ها خوشایند نیست.

خوشبختانه امروزه روش های مؤثر بسیاری جهت جوانسازی و احیای پوست وجود دارد. که با استفاده از آن ها می توان پوستی شاداب و جذاب داشت. یکی از روش های
جوانسازی که طرفداران بسیار زیادی هم دارد روش کربوکسی تراپی است.

کاربرد کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی برای موارد مختلفی از جمله رفع تیرگی دور چشم، استرچ مارک ها، رفع زخم های ناشی از جوش و آکنه . رفع شل شدگی بدن، افتادگی پوست، رفع سلولیت های بدن، رفع خط خنده و دور دهان و غیره استفاده می شود. با توجه به کاربرد کربوکسی تراپی،از این روش می توان در نواحی مختلف بدن از جمله پلک، صورت، گردن، باشن، پشت دست و پاها و غیره استفاده نمود.

البته کربوکسی تراپی علاوه بر مصارف زیبایی جهت درمان بیماری هایی همچون ریزش مو، کاهش درد و اسپاسم عضلانی، پسوریازیس، بیماری های عروقی و غیره کاربرد دارد. این روش جوانسازی پوست بسیار ساده و سریع می باشد. که بین یک ربع تا نیم ساعت به طول می انجامد. شما بلافاصله پس از درمان می توانید به تمام کار های روزمره خود برسید. و هیچ محدودیتی برای شما ایجاد نخواهد شد. تنها نکته ای که وجود دارد این است که با انجام کربوکسی تراپی با هدف درمان سلولیت تا 24 ساعت نباید وارد استخر یا وان شوید.

تعداد جلسات کربوکسی تراپی

اگر قصد دارید از این روش هیجان انگیز استفاده کنید قبل از هرچیزی باید هدف خود را در مورد استفاده از این روش مشخص کنید.روش کربوکسی تراپی جهت از بین بردن چربی ها
بین 8 تا 10 جلسه باید انجام گردد.در نظر داشته باشید که فاصله بین جلسات باید معمولاً بین یک تا دو هفته یکبار باشد. که با توجه به کاربرد و برای هر شخص متفاوت خواهد بود.
اگر قصد دارید برای رفع سلولیت های بدن خود از این روش استفاده کنید. تقریباً به 6 تا 10 جلسه نیاز دارید. رفع چین و چروک با این روش به 4 تا 6 جلسه زمان نیاز دارد.

در چه شرایطی نمی توان از کربوکسی استفاده کرد؟

  • بیماری‌ قلبی عروقی شدید و کنترل نشده دارید. (مثل فشار خون کنترل نشده)
  • دچار مشکلات انعقاد خون (مثل هموفیلی) باشید.
  • بیماری‌های بافت پیوندی داشته باشید.
  • باردار و یا در دوران شیر دهی هستید.
  • دیابتی دارید که کنترل نشده است.
  • اخیراً ریه آمبولی کرده باشد.
  • دچار عفونت پوستی باشید.
  • بیماری‌های تنفسی دارید.

عوارض کربوکسی تراپی

خوشبختانه باید بگوییم این روش عوارض آنچنانی ندارد و تنها با مقداری درد کم در ناحیه تزریق همراه است.البته در مواردی نیز کبودی پس از تزریق نیز مشاهده شده است. که طی چند روز کاملاً از بین خواهند رفت. روش کربوکسی تراپی روشی نوین و بسیار پرطرفدار است که افراد بسته به نوع نیاز می توانند از آن استفاده کنند. البته افرادی که دچار نارسایی کلیه هستند،افرادی که در حال انجام دوره دیالیز می باشند،بانوان باردار، افرادی که به سرطان مبتلا هستند و دوره شیمی درمانی نیز طی می کنند.
افراد مبتلا به بیماری صرع و یا مبلایان به بیماری های مغزی نمی توانند از این روش استفاده کنند.

افرادی که به هر دلیلی از روش کربوکسی تراپی استفاده می کنند بهتر است به مدت 4 هفته پس از درمان از حمام کردن با آب سرد پرهیز کنند.
این روش درمانی یک روش کاملاً سرپایی است که نیازی به بستری شدن در بیمارستان را ندارد و حتما باید تحت نظر پزشک متخصص تجویز و انجام شود.

کربوکسی تراپی چگونه انجام می‌شود؟

فرآیند آن به استفاده و محل تحت درمان بستگی دارد. ولی کلیات کربوکسی تراپی تقریباً یکسان می باشد. در این روش از یک کپسول گاز دی اکسید کربن استفاده شده که با یک لوله‌ پلاستیکی به یک دستگاه تنظیم کننده‌ی جریان گاز متصل می شود. پزشک شما با استفاده از این دستگاه با دقت بسیاری میزان ورود گاز به بدن را کنترل می‌کند. دی اکسید کربن از کپسول به دستگاه تنظیم‌کننده و سپس به یک لوله‌ی استریل وارد می‌شود که در انتهای آن فیلتری تعبیه شده است. این فیلتر تمام ناخالصی‌های باقی مانده را جذب کرده که وارد بدن نشود.

چگونی عملکرد

پس از تزریق گاز کربن دی اکسید به زیر پوست، این گاز با اب زیر پوست واکنش می دهد. و زیر پوست اسیدی به نام بیکربنات ایجاد می شود. این ماده باعث اسیدی شدن موضعی اون قسمت می شود. و بدن خون رسانی به اون قسمت را افزایش می دهد تا مشکلی که پیش امده جبران شود.

آیا کربوکسی تراپی درد دارد؟

پیش از انجام کربوکسی تراپی روی پوست، از کرم مخصوص بی حس کننده استفاده می کنند. امکان دارد در طی فرایند درمان متوجه درجه ای از فشار ، خارش ، سوزن سوزن شدن یا گرما شوید. که هیچ کدام درد زیادی ایجاد نکرده و قابل تحمل می باشند. سوزنی که برای تزریق دی اکسید کربن مورد استفاده قرار می گیرد بسیار نازک است. علاوه بر ان، اگر که پزشک مهارت و تخصص لازم برای انجام این عمل را داشته باشد. کاملا می داند که باید در چه ناحیه ای از بدن سوزن را وارد کند تا هم درد را به حداقل برسد و هم میزان اثربخشی درمان بیشتر شود. به همین دلیل است که برای انجام هر جراحی و عمل زیبایی، هرچند کوچک، باید به مراکز خوب با بهترین متخصص ها مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]