کارتریج 42 میکرونیدلینگ

کارتریج 42 میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یک روش ساده و سریع برای درمان برخی مشکلات پوستی و جوانسازی پوست صورت است. در واقع به نظر می‌آید میکرونیدلینگ الهام گرفته از روش باستانی مصری‌ها برای درمان پوست است. مصری‌ها ماسک سنگ مرمر را که جنسی سخت و خشن داشته را برای لایه برداری پوست‌شان استفاده می‌کردند. برای انجام درمارولر میکرونیدلینگ روش‌های مختلفی وجود دارد اما موثرترین آن‌ها کارتریج میکرونیدلینگ است.

کارتریج وسیله‌ای استوانه‌ای است که سر آن تعدادی سوزن قرار دارد و پزشک متخصص آن را به صورت یکنواخت بر روی صورت حرکت می‌دهد. در طی این فرآیند دو عنصر اصلی و حیاتی پوست به نام کلاژن و الاستین تولید می‌شوند و باعث ایجاد بافت جدید پوست و از بین رفتن مشکلات پوستی می‌شود. با حرکت دستگاه روی پوست حفره‌های ریزی روی پوست شما ایجاد می‌شود که باعث می‌شود سرم‌ها و تقویت کننده‌ها بتوانند جذب پوست شده تا نتایج بهتری را جهت ترمیم و بازسازی پوست ایجاد کند.

ایا می توان از کارتریج چند بار استفاده کرد؟

نکته بسیار مهمی که در این زمینه وجود دارد این هست که کارتریج ها قابلیت ضد عفونی شدن ندارند و به این گونه ساخته نشدند. به همین دلیل تنها یک بار می توان از ان استفاده کرد. در غیر این صورت موجب انتقال بیماری و عفونت می شود.

مزایای کارتریج میکرونیدلینگ نسبت به لیزر

تمامی انواع پوست و هر رنگی نتیجه مثبتی با روش میکرونیدلینگ گرفته‌اند.
سوزن‌های تیتانیومی حرارتی ایجاد نمی‌کنند بر خلاف حرارت لیزر که ممکن است باعث آسیب شود.
کارتریج میکرونیدلینگ بسیار با صرفه‌تر و ارزان‌تر از لیزر است.
میکرونیدلینگ در تمام نواحی صورت جوابگو است.

مزایای دیگر کارتریج میکرونیدلینگ

 • قابل استفاده برای انواع پوست‌های نرمال و حساس
 • حداقل درد و بدون عوارض جانبی
 • قابلیت پاک کردن تتوهای قدیمی
 • تزریق تمام داروهای مزوتراپی
 • قابلیت تنظیم سرعت
 • هزینه کم و به صرفه

انواع کارتریج

کاربرد کارتریج بسته به تعداد سوزن‌ها تغییر پیدا می‌کند. کارتریج‌ها به تعداد سوزن 3،9،12،42،36و کارتریج نانو میکرونیدلینگ تولید می‌شوند و همگی کاربردهای جداگانه ای دارند.
در این مقاله به کاربرد کارتریج 42 میکرونیدلینگ می‌پردازیم.

شکل ظاهری کارتریج 42 میکرونیدلینگ

همان طور که از نامه‌اش پیداست دارای 42 سوزن است و ویژگی‌های دیگر آن یکبار مصرف بودن، پایه‌بلند بودن، درپوش‌دار، آبی‌رنگ و T‌شکل است. جنس سوزن‌ها تیتانیوم با کیفیت خیلی بالا است و استریل شده و بسته بندی شده عرضه می‌شوند.

مشخصات کارتریج 42 میکرونیدلینگ

این سوزن‌ها به شکلی طراحی شده‌اند که می‌توانند کمترین درد را برای بیمار ایجاد داشته باشد که همین امر نیز می‌تواند باعث افزایش رضایت آن‌ ها شده است.
سوزن‌های کارتریج میکرونیدلینگ، دارای مقاومت بسیار بالایی هستند و با استفاده از تیتانیوم تولید شده‌اند. این سوزن‌ها با سرعت بسیار بالایی به پوست برخورد کرده و می‌توانند به جوانسازی و تولید کلاژن کمک کنند. البته باید به این نکته توجه کنید که این روش تاثیری بسیار سریع دارد، زیرا آسیب اپیدرمی بسیار کم تری را به همراه خواهد داشت.

موارد مصرف و کاربرد کاتریج 42 میکرونیدلینگ

کارتریج 42 میکرونیدلینگ برای اکثر مشکلات پوستی جوابگو است ولی از کاتریج های 9 و 12 تاثیرگذاری سریع تری دارد.
کارتریج 42 میکرونیدلینگ برای درمان موارد زیر موثر است:

 1. ترمیم حفره های ناشی از جوش و آکنه
 2. از بین بردن لکه و تیرگی های پوست
 3. جوانسازی سریع تر پوست
 4. کاهش منافذ بزرگ پوستی
 5. درمان ترک‌های پوستی
 6. درمان سوختگی 
 7. درمان ریزش مو

دوره‌ی درمان کاتریج 42 میکرونیدلینگ چه قدر طول می‌کشد؟

به طور معمول دوره‌ی درمان هر کاتریجی بین 3 تا 6 ماه طول می‌کشد و شما پس از 8 تا 12 هفته بعد از اولین درمان باید انتظار تغییرات مثبت را داشته باشید اما این نتایج مثبت برای کارتریج 42 زودتر اتفاق می افتد اما طول دوره‌ی درمان با دیگر کارتریج‌ها یکسان است.

آیا می‌شود برخلاف دیگر کارتریج‌‌ها از کارتریج 42 میکرونیدلینگ بیشتر از یک بار مصرف کرد؟

خیر، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود که از یک کارتریج بیشتر از یک بار مصرف کنید. با اینکه سوزن‌های کاتریج 42 میکرونیدلینگ معمولا از تیتانیوم کیفیت بالا ساخته می‌شود و قابلیت شستشو دارد باز بعد از یک بار استفاده سوزن‌های آن کند شده و بیشتر از اینکه به درمان پوست شما کمک کند، آسیب‌های جبران ناپذیری را به پوست شما وارد می‌کند.

مراقبت‌ های بعد از میکرونیدلینگ

با اینکه میکرونیدلینگ مانند لیزر بعد از درمان نیازی به رسیدگی آنچنانی ندارد امام با این حال لازم است یک سری موارد رعایت شوند. این مراقبت ربطی به تعداد سوزن‌های کارتریج ندارد و حتی برای کارتریج 42 میکرونیدلینگ هم لازم است انجام شود.

 1.  ممکن است بعد از درمان پوست شما التهاب پیدا کند یا قرمز شود، این نشانه‌های بعد از یک روز محو می‌شوند اما برای کاهش این نشانه‌ها از میوه های مانند آناناس می‌توانید استفاده کنید.
 2. به هیچ عنوان از دارو‌های ضد التهاب استفاده نکنید.3. حداقل 2 روز بعد از انجام کارتریج میکرونیدلینگ حمام نروید و ورزش‌های سنگین که باعث عرق کردن پوست می‌شوند انجام ندهید.
 3. ممکن است بعد از میکرونیدلیگ پوست شما پوسته پوسته شود، این حالتی طبیعی ست و آن را دستکاری نکنید و از کرم‌های مرطوب کننده استفاده کنید.
 4. بهتر است تا 10 روز پوست شما آفتاب مستقیم نبیند اما اگر مجبور به ترک خانه هستید حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]