نور درمانی چیست ؟

نور درمانی :

مراقبت از پوست یکی از مهم ترین دغدغه های امروزه بسیاری از خانم ها و حتی آقایان شده است. نوع تغذیه، میزان فعالیت روزانه، کم خوابی، استرس، سن و سال و موارد بسیاری بر روی سلامت پوست تأثیر گذار هستند. برای مراقبت، جوانسازی و ترمیم پوست روش ها و مواد و محصولات مختلفی وجود دارد که بسته به هدف استفاده از آن ها می توانند تأثیر بسزایی در سلامت و احیاء پوست داشته باشند. یکی از روش های بسیار نوین و جدید در جوانسازی پوست روش نور درمانی یا ال ای دی تراپی است. این روش در واقع روشی است که با استفاده از نورهای قرمز و آبی با طول امواج مختلف جهت احیاء و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. نور قرمز خاصیت ضد پیری دارد و نور آبی جهت درمان آکنه بسیار مؤثر است.

لایت تراپی چیست
نوردرمانی

شاید این گونه تصور کنید که نوردرمانی حاوی پرتوهای ماوراء بنفش باشد اما باید بگوییم که اینگونه نیست و استفاده از این روش به صورت مداوم هیچگونه خطری برای شما نخواهد داشت. این روش برخلاف سایر روش های دیگر همچون لایه برداری و لیزر درمانی هیچگونه آثار سوختگی بر روی پوست به جا نخواهد گذاشت و برای انواع پوست ها قابل استفاده است. البته افرادی که تحت نظر پزشک از داروی رواکوتان برای رفع جوش های خود استفاده می کنند و یا داری جوش و التهاب بر روی پوست خود هستند، نباید از این روش به هیچ وجه استفاده نمایند.

جلسات نوردرمانی چگونه است؟

جلسات نوردرمانی تقریبا 20 دقیقه به طول می انجامد که باید 10 هفته به طور مرتب این روند را ادامه دهید و سپس تعداد جلسات را به چند ماه یکبار کاهش دهید. برای انجام نور درمانی هم می توانید به کلینیک های معتبر زیبایی مراجعه کنید و هم اینکه دستگاه ال ای دی تراپی را تهیه کرده و در منزل از آن استفاده نمایید.  این دستگاه در واقع همچون یک ماسک بر روی پوست شما عمل می کند با این تفاوت که از طریق نور موجب درمان مشکلات پوستی می شود. این ماسک طیف های مختلف نور را به صورت و پوست شما تابانده و موجب جوانسازی و ترمیم پوست خواهد شد. ساطع کردن نور در این نوع ماسک بر روی پوست موجب تحریک سلول های پوستی شده و فرآیند جوانسازی و احیاء انجام می شود.

هر رنگ ماسک نور درمانی چه وظیفه ای دارد ؟

ماسک تونلی ال ای دی
ماسک ال ای دی
  • ماسک های نور درمانی به رنگ آبی جهت رفع باکتری های پوست مورد استفاده قرار می گیرند. باکتری های موجود در آکنه حاوی موادی به پورفرین هستند که نور آبی می تواند این نوع باکتری ها را از بین ببرد و آکنه را پس از گذشت مدت 24 ساعت از بین خواهد برد.
  • ماسک نور درمانی به رنگ سبز موجب تعادل رنگ دانه های پوستی شده و چین و چروک های پوست را کاهش داده و از پیری پوست جلوگیری می کند.
  • ماسک نور درمانی به رنگ بنفش که ترکیبی از رنگ قرمز و آبی است تاثیر بسیار مناسبی بر روی ترمیم و حذف آکنه دارد.

  • ماسک نور درمانی به رنگ زرد بهترین درمان برای رفع قرمزی پوست است. این رنگ با طول موج مناسب جریان اکسیژن را به سلولهای پوست افزایش داده و انرژی آنهارا تامین خواهد ساخت.  همچنین رنگ زرد LED باعث سم زدایی غدد شده و چین و چروک‌های پوست را بهبود خواهد بخشید.

  • ماسک نور درمانی به رنگ سفید در تقویت پوستهای تضعیف شده تاثیر مناسبی دارد. پوست را سفت کرده و آن را تقویت خواهد ساخت.

توصیه ما جهت استفاده از روش نور درمانی برای جوانسازی پوست این است که به مراکز بهداشتی معتبر مراجعه کنید و از رعایت موارد بهداشتی در محیط اطمینان کامل کسب کنید. شما می تواند جهت استفاده از روش نور درمانی با پزشک متخصص پوست مشورت کرده و در صورت تأیید از این روش استفاده نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]