ماساژ با گواشا

ماساژ با گواشا

گواشا یک ماساژ درمانی قدیمی است که سالهاست در طب سنتی چینی استفاده می شود. معنی واژه گواشا از ترکیب واژه گوا به معنی«خراشیدن» و شا به معنی«بیماری» است. در ماساژ درمانی با گواشا با فشار دادن نقاط خاص یا همان گذرگاه های انرژی؛ انرژی منفی، سموم، بیماری و…  از منافذ پوست خارج شده که در این روش بیشتر از ابزار های مخصوص مثل گواشا که اشکال منحصر به فردی دارند استفاده می شود.

سنگ ماساژ گواشا یکی از ابزارهای ماساژ صورت است که برای بهبود جریان خون، کاهش التهاب و کمک به تسکین عضلات صورت استفاده می شود. این سنگ ها از سنگ های طبیعی مانند ژئود، کوارتز و فلوریت ساخته شده اند. همچنین، سنگ های گواشا در اندازه ها و شکل های مختلفی موجود هستند، که برای ماساژ هر قسمتی از صورت می توان از آن ها استفاده کرد. استفاده از سنگ های گواشا می تواند بهبود جوانی و شادابی پوست صورت را نیز به دنبال داشته باشد.

برای انجام دادن ماساژ چینی به نام «گواشا» تنها به یک قاشق و لوسیون یا مرطوب کننده برای پوستتان نیاز است.  انجام دادن این ورزش صورت، باعث بهبود یافتن جریان خون می شود. و مایع لنفاوی ایجاد کننده پف از بین می رود و باعث سفت شدن عضلات صورت می شوند. این ماساژ حداقل یک روز درمیان و روزی یک بار نه بیشتر انجام شود.

حوله گرم کن

چگونگی عملکرد گواشا

کرم را به کل صورت بزنید. یک قاشق غذاخوری تمیز با کناره های صاف را به موازات بینی و روی خط بینی قرار دهید. و قاشق را به سمت گونه ها حرکت دهید به طوری که پشت آن روی صورت قرار گیرد. از پیشانی، قاشق را به سمت بالا و بیرون تا خط مو بکشید. فشار باید محکم باشد اما باعث درد نشود. ۱۰حرکت پشت سر هم برای هر قسمت از صورت انجام شود. از پیشانی تا فک هر کدام از قسمت های صورت را مطابق شکل دوطرف بکشید. کمی قرمزی پس از سومین یا چهارمین حرکت امری طبیعی است. که در عرض ۵ تا ۱۰دقیقه از بین می رود.

خواص ماساژ با گواشا جید

ابزار سنگی ماساژ با گواشا با توجه به فرم و طراحی ویژه و زوایا و انحنا هایی که دارد مناسب برای ماساژ نواحی مختلف بدن و صورت می باشند و خرید گواشا و ماساژ با آن باعث افزایش گردش خون
، رفع درد و گرفتگی عضلات ، رفع استرس و تنش های روزانه و زیبایی و شفافیت بیشتر پوست می شوند. گواشا جریان خون را به صورت منطقه ای افزایش می دهد. و می تواند به روان سازی خون کمک کند و (Qi) در مسیر های ویژه (مریدین ها) به درمان بیماری هایی مثل میگرن، درد های مهره ای، اسپاسم عضلانی، افتادگی گونه و شکم و چین و چروک کمک بزرگی می کند.

به علاوه این روش درمانی می تواند بدن را آرام سازی و سم زدایی کند. پس از استفاده از گواشا به صورت سخت برای بدن امکان دارد برای چند ساعت تا چند روز در محل درمان دچار سرخی شود. که این مشکل معمولا درد ندارد و خود به خود از بین می رود. اما در صورتی که اثرات درمانی آن تا مدت ها ماندگار می باشد. شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که خواص سنگ جید چیست که برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه لینک شده مراجعه کنید.

چه کسانی باید از سنگ گواشا استفاده کنند؟

سنگ گواشا اغلب به عنوان یک سنگ برای بهبود آرامش و تعادل شناخته می‌شود. از این رو، افرادی که به دنبال استحکام پوست و همچنین احساس آرامش هستند، می‌توانند از سنگ گواشا بهره ببرند. با ماساژ صورت با استفاده از این سنگ ارزشمند می‌توانید انواع مشکلات پوستی و همچنین روحی را تسکین دهید. در زیر به تعدادی از موارد استفاده متداول از سنگ گواشا اشاره می‌کنیم:

 •     افرادی که درگیر استرس و اضطراب هستند

سنگ ماساژ صورت گواشا می‌تواند به افرادی که درگیر استرس و تنش هستند کمک کند تا استرس را کاهش دهند و حالتی از آرامش و تمرکز را تجربه کنند. خوب است بدانید که استرس و تنش روانی که در طول روز به دلایل مختلف متحمل می‌شوید، بر سلامت و زیبایی پوستتان تاثیر خواهند گذاشت. بنابراین بکارگیری سنگ گواشا صورت در روتین پوستی شما می‌تواند تاثیر معکوسی ایجاد کرده و استرس و تنش فیزیکی و روانی را کاهش دهید.

 •     اشخاصی که به دنبال تعادل در زندگی هستند

سنگ گواشا صورت بعنوان یک وسیله موثر در انرژی درمانی نیز شناخته می‌شود. بسیاری از بزرگان طب چینی معتقدند که انواع سنگ گواشا در به تعادل رساندن جوانب مختلف زندگی موثر هستند. با استفاده از سنگ گواشا می‌توانید در دراز مدت انرژی‌های مختلف درونی را تقویت کنید. همچنین انواع این سنگ ماساژ ارزشمند می‌توانند در پیوند دادن و به تعادل رساندن روح و جسم تاثیرگذار باشند.

 •     علاقه‌مندان به مراقبه و مدیتیشن

سنگ گواشا می‌تواند در فرایند مدیتیشن و مراقبه یاری رساند و باعث فراهم شدن آرامش ذهنی و افزایش تمرکز شود. در صورتی که در کلاس‌های مدیتیشن شرکت می‌کنید و به مراقبه علاقه دارید می‌توانید از خواص فوق‌العاده سنگ گواشا بهره ببرید. سنگ ماساژ گواشا می‌تواند به شما کمک کند تا تمرکز خود را در فرایند مدیتیشن تقویت کنید. با نگهداری و حرکت دادن این سنگ در نقاط استراتژیک بدن، می‌توانید انرژی را به جریان انداخته و به تمرکز بیشتری دست یابید.

کانکس

چه کسانی نباید از گواشا استفاده کنند

 • افرادی که عفونت ، تومور یا زخمی دارند که بطور کامل بهبود نیافته است
 • اشخاصی که کاشت دارند ، مانند دستگاه ضربان ساز یا دفیبریلاتور داخلی
 • کسانی که شرایط پزشکی دارند که روی پوست یا رگها تأثیر می گذارند
 • اشخاصی که برای رقیق شدن خونشان دارو مصرف می کنند
 • افرادی که به راحتی خونریزی می کنند
 • کسانی که ترومبوز ورید عمقی دارند

نحوه نگه داری از سنگ های گواشا

بعد از هر بار مصرف سنگ گواشا را با آب و صابون بشویید و تمیز کنید و در پارچه ی مخصوص خود بگذارید.
برای بهتر اثر کردن می توانید قبل از استفاده از سنگ گواشا، آن را به مدت 10 دقیقه در یخچال گذاشته و سپس از آن استفاده کنید.

چگونه ماساژ گواشا انجام دهیم؟

پیش از شروع کار، جیدرولر و گواشا یوکی خود را با استفاده از آب و صابون بشویید تا تمیز شود.
اگر تمایل داشته باشید می‌توانید آن را برای چند ساعت داخل یخچال بگذارید خنک شود تا تاثیرات مثبت ان روی پوست بیشتر شود.
حال باید صورت خود را تمیز کنید و از روغن ،مرطوب کننده یا سرم صورت استفاده کنید. این به این دلیل است که پوست شما باید توسط چیزی لیز و لغزنده شود. تا هرگونه گواشا راحت روی پوست سر بخورد. گواشا خود را محکم در دست خود بگیرید . باید قسمتی که انحنا دارد روی انحناهای صورت شما را قرار بگیرد. و قسمت صاف آن روی قسمت هایی از صورت که صاف است قرار بگیرد.

انواع سنگ گواشا چه خواص درمانی و زیبایی دارند؟

سنگ گواشا برای ماساژ صورت و بدن خواص درمانی و زیبایی مختلفی دارد. در ادامه، به برخی از انواع سنگ گواشا همراه با خواص مرتبط با آن‌ها اشاره می‌کنیم.

سنگ گواشا یادگاران

به گفته فرهنگ‌های شرقی، این سنگ می‌تواند به خاطر خواص آرامش ‌بخش، تسکین دهنده استرس و بهبود وضعیت خواب باشد. در صورتی که در طول روز فشار کاری و استرس زیادی تحمل می‌کنید، توصیه می‌شود پیش از خواب از این سنگ گواشا برای ماساژ صورت استفاده کنید. همچنین می‌توانید با اعمال از مرطوب کننده و سرم‌های درمانی روی پوست و سپس ماساژ سنگ گواشا روی صورت اثربخشی محصولات مراقبت از پوست شبانه را تقویت کنید.

سنگ گواشا آونتورین

سنگ گواشا آونتورین بهبود دهنده جریان خون است و لطافت پوست را تقویت می‌کند. در طب سنتی چین، باور دارند که آونتورین علاوه بر افزایش انرژی، به بهبود حواس و برطرف کردن احساس خستگی نیز کمک می‌کند. سنگ گواشا آونتورین یک سنگ طبیعی است که سبب افزایش سطح انرژی شده و منجر به شادابی و بهبود روحیه شما در طول روز می‌شود.

سنگ گواشا یاقوت آبی

سنگ گواشا یاقوت آبی به خاطر خواص ضدالتهابی و آرامش‌بخش خود برای کاهش التهابات پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، می‌گویند که این سنگ می‌تواند روند خنک‌کنندگی پوست را تسریع و درمان قرمزی و خارش پوست را تسریع کند. ماساژ با سنگ گواشا یاقوت آبی ممکن است باعث تقویت عضلات صورت و کشش پوست شود که بهبود ظاهر عمومی پوست و جوانی پوست را به همراه دارد.

سنگ گواشا جید (Jade)

این سنگ به خاطر خواص رفع تنش و تسکین دهنده، به عنوان یک ابزار موثر برای ماساژ نقاط فشار در بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. سنگ گواشا جید یا ژاد نوعی سنگ معدنی است و همزمان قابل استفاده برای ماساژ پوست صورت و بدن است. از جمله سنگ‌های گواشا که می‌تواند به بهبود جریان خون در پوست و بهبود تغذیه سلول‌های پوستی کمک کند، گواشا جید است. در ضمن این سنگ گواشا در لیفتینگ و جوانسازی پوست هم نقش موثر دارد.

فواید سنگ گواشا

سنگ جید با حرکت خون جمع شده در قسمت های مختلف، و همچنین بهبود گردش خون به کاهش حجم، قرمزی و اندازه جوش کمک کرده. با افزایش گردش خون به سطح پوست سلول‌های پوست را بازسازی کرده  و جای زخم‌ های ناشی از آکنه را کاهش می‌دهد. لنف و سایر مایعات را از صورت شما خارج کرده و پوست شما شفاف و سفت می شود. خطوط و چروک های صورت را صاف کرده و علائم پیری را کمتر می‌کند.

ماساژ با گواشا چه عوارض احتمالی می تواند داشته باشد؟

ماساژ گواشا موجب می شود که مویرگ های زیر پوستی به دلیل فشار پاره شده و قرمزی و کبودی ایجاد شود. که البته این کبودی ها به مرور زمان برطرف خواهند شد. امکان دارد بعد از ماساژ برخی درد و تورم شدید احساس کنند که طبق دستور پزشک می توانند مسکن مصرف کنند. به علت ایجاد احتمالی زخم در ماساژ گواشا ( براثر کشیدگی پوست) اگر ابزار یا همان (سنگ گواشا) به طور کامل تمیز و ضدعفونی نشده باشند احتمال ابتلا به بیماری های عفونی پوستی را به همراه خواهد داشت.

طراحی سایت در کرج

 هر چند وقت یک بار ماساژ با گواشا انجام دهید

توصیه ما به شما این است برای ایجاد و حفظ تاثیر، حداقل سه بار در هفته عمل گواشاتراپی صورت را انجام دهید.

قادر هستید صبح‌ها برای کم کردن پف‌کردگی یا شب‌ها، درست قبل از خواب، برای شل شدن عضلات صورتتان این کار را انجام دهید.

نکات ایمنی ماساژ با گواشا

جنس گواشا صورت از سنگ های خالص و طبیعی چون مرمر، آلاباستر و اونیکس است و در اثر ضربه می شکند، در نتیجه باید به خوبی ازش مراقبت کنید.
این محصول 100% طبیعی، دست ساز، تجزیه پذیر و سازگار با محیط زیست و ویگن(گیاهی) می باشد.
فاقد مواد شیمیایی و نگه دارنده است.

بهترین زمان برای استفاده سنگ گواشا

بهترین زمان برای استفاده از سنگ گواشا ماساژ صورت به صورت عمومی بستگی به ترجیحات و نیازهای شما دارد. اما در زیر چند زمان مناسب برای استفاده از سنگ گواشا ماساژ صورت را به شما پیشنهاد می‌دهیم:

استفاده از سنگ گواشا در هنگام صبح

استفاده از سنگ گواشا در صبحگاه می‌تواند مفید باشد تا انرژی و شادابی خود را برای روزی پرمشغله به دست آورید. ماساژ صورت با استفاده از سنگ گواشا می‌تواند پوست را بیدار کند و به جریان خون در منطقه صورت کمک کند.

استفاده از سنگ گواشا در طول روز

اگر در طول روز احساس استرس، فشار یا خستگی می‌کنید، می‌توانید سنگ گواشا را در طول روز برای مدتی روی صورت خود استفاده کنید. این می‌تواند به شما کمک کند تا استراحت و آرامش بیشتری به دست آورید و انرژی مثبت را بازیابی کنید.

استفاده از سنگ گواشا شب قبل از خواب

استفاده از سنگ گواشا ماساژ صورت قبل از خواب می‌تواند به شما کمک کند تا استرس روز را کم کنید و به یک حالت آرامش برسید. ماساژ صورت با سنگ گواشا می‌تواند همراه با روتین پوستی ، خواب بهتری همراه باشد. همچنین شما می‌توانید سنگ گواشا را به عنوان یک روش مکمل مراقبت از پوست استفاده کنید.

به عنوان مثال پس از مصرف پاک کننده و پاکسازی پوست از آلودگی و بقایای محصولات آرایشی خوب است که با سنگ گواشا دور چشم و پوست صورت را ماساژ دهید. همچنین می‌توانید قبل از ماساژ سنگ گواشا روی پوست از محصولات مراقبتی و جوانسازی پوست استفاده کرده و سپس از گواشا استفاده کنید تا جذب مواد دارویی و زیبایی به حداکثر برسد.

برنامه ریزی زمان مشخصی برای استفاده از سنگ گواشا در ماساژ صورت به شما بستگی دارد و می‌توانید آن را براساس ساعاتی که برای شما مطلوب است تنظیم کنید. مهمترین نکته این است که این فرایند را به عنوان یک زمان خود مراقبتی و روتین آرامش بخش در روزهای مختلف ادامه دهید.

سنگ ماساژ صورت گواشا

سنگ گواشا

سنگ گواشا یکی از بهترین ابزار مراقبت از پوست بدن و صورت است که می‌توانید در آن استفاده کنید. در گذشته استفاده از سنگ گواشا تنها در سالن‌های ارائه خدمات زیبایی و مراقبت پوست رایج بود، اما در حال حاضر اغلب بانوان ترجیح می‌دهند برای حفظ دائمی جوانی و سلامت پوستشان این محصول را در منزل داشته باشند و بعنوان بخشی از روتین مراقبت از پوست از سنگ گواشا استفاده کنند.

سنگ گواشا عمدتاً از سنگ‌های طبیعی، معدنی و نیمه قیمتی تهیه می‌شود. بیشتر سنگ‌های ماساژ صورت گواشا شکلی شبیه به قلب دارند. سنگ ماساژ صورت که استفاده می‌کنید نتیجه تراشیده شدن سنگ‌های طبیعی و نیمه قیمتی است. سنگ گواشا سطح صاف و نرم دارد. سنگ گواشا یک ابزار مراقبت پوستی دائمی است و قابلیت شستشو و ضدعفونی کردن دارد.

چند خواص برجسته سنگ ماساژ صورت گواشا

چند مورد از خواص برجسته سنگ ماساژ صورت گواشا عبارتند از:

 •     کُند کردن روند پیری پوست
 •     کمک به لیفت و سفت شدن پوست
 •     بهبود جریان خون
 •     از بردن لک‌های پوستی و روشن کردن پوست
 •     متعادل کردن چاکراها و هماهنگ کردن جریان انرژی حیاتی

انواع سنگ ماساژ صورت گواشا

همانطور که اشاره کردیم سنگ‌های گواشا ممکن است از سنگ‌های مختلفی تهیه شوند. هر نوع سنگ گواشا کاربردها و خواص درمانی خاص خود را دارد. معمولاً شما می‌توانید سنگ گواشا را در انواع رز کوارتز، ابسیدین سیاه، آونتورین سبز، سنگ یشم و آمیتیست تهیه و استفاده کنید.

چرا سنگ گواشا صورت را ضدعفونی کنیم؟

سنگ گواشا برخلاف برخی از وسایل آرایشی و مراقبت از پوست تنها با یک آبکشی تمیز نمی‌شود و علت آن این است که معمولاً از این محصول در کنار ترکیبات دارویی و جوانسازی استفاده می‌شود و باید حتماً به یک روش مطمئن بقایای ترکیبات را پاکسازی کنیم. در حین استفاده از سنگ ماساژ صورت گواشا، ذرات و روغن‌ها با پوست ترکیب می‌شوند و در نتیجه، محیطی مستعد برای رشد انواع باکتری‌ از جمله باکتری‌های آکنه‌زا ایجاد می‌شود. با استریل کردن مناسب سنگ گواشا پس از هر بار استفاده، می‌توانید از رشد باکتری‌ها جلوگیری کنید و ریسک ابتلا به عفونت‌های پوستی را کاهش دهید. بنابراین، استریل کردن سنگ گواشا مهم است تا بهداشت پوستی حفظ شود و عوارض ‌باکتریال را کاهش دهد.

بهترین ترکیب برای استریل کردن سنگ گواشا چیست؟

برای استریل کردن سنگ گواشا، اغلب افراد از آب و صابون استفاده می‌کنند. اما شما می‌توانید برای اینکه از تمیز شدن سنگ گواشا اطمینان حاصل کنید، ترکیبات زیر را هم استفاده کنید:

 • استریل کردن سنگ گواشا با آب گرم و صابون

از آب گرم و صابون برای شستشوی سنگ گواشا استفاده کنید. ابتدا سنگ را با آب و صابون بشویید و سپس با آب گرم شستشو دهید. در نهایت، آن را به خوبی خشک کرده و در محیطی خشک و خنک نگهداری کنید.

 • استریل سنگ گواشا با الکل ایزوپروپیلی

الکل ایزوپروپیلی (مثلاً استریل سطوح پزشکی) نیز می‌تواند برای استریل کردن سنگ گواشا مورد استفاده قرار گیرد. برای استفاده از الکل، سنگ را به دقت با الکل پاک کرده و آن را خشک کنید.

 • استریل سنگ گواشا با محلول آبی حاوی ترکیبات آنتی ‌باکتریال

می‌توانید از محلول آبی حاوی ترکیبات آنتی ‌باکتریال با غلظت مناسب هم برای استریل کردن سنگ گواشا استفاده کنید. محلول آبی حاوی کلر هیپوکلریت صودا که بر اساس دستورالعمل ایمن تهیه شده، می‌تواند برای استریل کردن سنگ گواشا صورت مفید باشد. مهم است که پس از استفاده از هر روش پاکسازی، سنگ گواشا را به طور دقیق و کامل خشک کنید تا از مرطوب ماندن و رشد باکتری‌ها جلوگیری شود. همچنین، قبل از استفاده مجدد سنگ گواشا، مطمئن شوید که این محصول به خوبی استریل شده است.

چگونه از سنگ ماساژ صورت گواشا استفاده کنیم؟

امروز نیاز نیست حتماً برای دریافت خدمات مراقبت از پوست و زیبایی به کلینیک یا سالن اسپا مراجعه کنیم. ابزارهای ساده اما واقعاً موثری همچون سنگ ماساژ صورت گواشا این فرصت را به ما می‌دهند که در منزل مراقبت از پوست خود را انجام داده و به حفظ زیبایی، جوانی و سلامت پوست کمک کنیم. در صورتی که به یک راهنمای گام به گام استفاده از سنگ گواشا صورت برای مراقبت خانگی از پوست احتیاج دارید، از راهنمای زیر استفاده کنید. این روش چند کلید آسان و موثر شامل 5 ضربه، ماساژ ملایم و فشار ملایم دارد.

ماساژ ستون فقرات با سنگ گواشا

یکی از کاربردهای سنگ گواشا صورت ماساژ ستون فقرات است. برای انجام این ماساژ سنگ ماساژ گواشا را روی پایه و پشت گردن خود قرار دهید. سپس سنگ گواشا را به سمت بالا در امتداد ستون فقرات تا خط مو حرکت دهید. سپس همین کار را در دو طرح ستون فقرات با استفاده سنگ گواشا تکرار کنید.

ماساژ شانه با سنگ گواشا

دیگر تکنیک ماساژ بدن با سنگ ماساژ صورت گواشا ماساژ شانه است. سنگ گواشا را در بالای شانه قرار دهید و به سمت بالا حرکت دهید. این مسیر ماساژ ملایم را تا جایی که فک به گوش می‌رسد، ادامه دهید. همین روند را در سمت دیگر بدن تکرار کنید.

ماساژ ترقوه و گلو با سنگ گواشا

کاربرد دیگر سنگ گواشا ماساژ ترقوه (استخوان یقه) و گلو است. برای انجام این روش ماساژ، قسمت بریدگی یا منحنی سنگ گواشا را در جایی که استخوان‌های ترقوه به یکدیگر میرسند قرار دهید. سپس آن را از خط وسط گلو به سمت بالا حرکت دهید. البته نباید تا روی چانه ادامه پیدا کند. این عمل را برای هر طرف گلو تکرار کنید.

ماساژ فک با سنگ گواشا

دیگر کاربرد سنگ ماساژ صورت گواشا ماساژ خط فک است. این تکنیک به اصلاح زاویه فک هم کمک می‌کند. برای انجام این ماساژ منحنی سنگ گواشا را روی نقطه مرکزی چانه قرار داده و آن را در امتداد لبه فک به سمت هر گوش حرکت دهید.

اصلاح خط کانتور و فرم گونه با سنگ گواشا

برای اینکه گونه‌هایی برجسته‌تر داشته باشید، می‌توانید با استفاده از سنگ گواشا خط کانتور و گونه را اصلاح کنید. روشی که کاملاً غیرتهاجمی است و هیچ عوارضی ندارد. برای انجام این روش ماساژ صورت سنگ گواشا را زیر استخوان گونه قرار داده و از گوشه دهان به سمت گوش بکشید. همچنین روند را در سمت دیگر تکرار کنید.

 

نقش سنگ گواشا در از بین بردن چین و چروک

سنگ گواشا یکی از ابزارهایی است که به طور گسترده در مراقبت از پوست برای کمک به از بین بردن چین و چروک پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از این سنگ ماساژ صورت گواشا به عنوان یک روش طبیعی و غیرمخرب، می‌تواند به طور مؤثری به بهبود و زیبایی پوست کمک کند. در زیر، ارتباط سنگ گواشا با از بین بردن چین و چروک پوست را بررسی می‌کنیم:

 

 • تحریک جریان خون: ماساژ با استفاده از سنگ گواشا می‌تواند به تحریک جریان خون در پوست کمک کند. این افزایش جریان خون می‌تواند باعث افزایش تغذیه و اکسیژن رسانی به سلول‌های پوست شود و در نتیجه باعث از بین بردن چین و چروک‌های پوست و خطوط ریز صورت می‌شود.
 • تسهیل در جذب محصولات مرطوب‌کننده: ماساژ با سنگ گواشا موجب می‌شود که جذب محصولات مرطوب‌کننده و تغذیه‌کننده پوست بهتر انجام شود. زمانی که پوست خوب مرطوب و تغذیه شود، خطوط و چین و چروک‌های پوست نیز می‌توانند کمتر ظاهر شوند.
 • تحریک کلاژن سازی: استفاده مداوم از سنگ ماساژ صورت گواشا می‌تواند به تحریک تولید کلاژن در پوست کمک کند. کلاژن یک پروتئین است که به ساختار و انعطاف پذیری پوست کمک می‌کند. با افزایش تولید کلاژن، پوست می‌تواند جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر برسد و خطوط و چین و چروک‌های پوست نیز کاهش می‌یابند.
 • کاهش التهاب و تورم: ماساژ با استفاده از این محصول می‌تواند کاهش التهاب و تورم پوست را در پی داشته باشد که معمولاً با عواملی مانند استرس، خستگی و عوامل زیست محیطی مرتبط است. کاهش التهاب و تورم می‌تواند ظاهر چین و چروک‌های پوست را بهبود بخشد.
 • تسکین و آرامش بخشی پوست: ماساژ با سنگ گواشا می‌تواند به تسکین و آرام سازی پوست کمک کند. فعالیت‌های روزمره، استرس و فشارهای روحی می‌توانند باعث تنش و استرس در پوست شوند که همین امر ممکن است باعث تشدید خطوط چین و چروک‌های پوست شوند. ماساژ با سنگ ماساژ صورت گواشا به عنوان یک روش آرامش بخش می‌تواند به تسکین این تنش‌ها کمک کرده و بهبودی ظاهر پوست را تسریع بخشد.
 • افزایش الاستیسیته پوست: ماساژ با این ابزار مراقبت از پوست الاستیسیته پوست را افزایش می‌دهد. الاستیسیته پوست مربوط به انعطاف پذیری و انسجام بافت پوست است. با استفاده از سنگ گواشا، می‌توان این انعطاف پذیری را تقویت کرده و پوست را به شکلی جوان‌تر و سفت‌تر نگه داشت.
 • تخلیه پوست از سموم و مواد زائد: ماساژ با سنگ گواشا می‌تواند به تخلیه پوست از سموم و مواد زائد کمک کند. این فعالیت می‌تواند باعث تحریک لنفا و افزایش فعالیت سلول‌های پوستی در حذف مواد مضر از پوست شود که در نهایت به بهبودی و زیبایی پوست کمک می‌کند.

با استفاده منظم و صحیح از سنگ ماساژ صورت گواشا در مراقبت از پوست، می‌توان به طور مؤثری به از بین بردن چین و چروک پوست کمک کرد و پوست را جوان‌تر، شاداب‌تر و سالم‌تر نگه داشت. اما لازم به ذکر است که برای دستیابی به نتایج مطلوب، استفاده صحیح و منظم و همچنین ترکیب آن با سایر روش‌های مراقبت از پوست بسیار مهم است. به طور کلی، سنگ گواشا با تحریک جریان خون، تسهیل در جذب محصولات مرطوب‌کننده، تحریک تولید کلاژن و کاهش التهاب و تورم، می‌تواند به طور موثری به از بین بردن چین و چروک پوست کمک کند. با این حال، برای دستیابی به نتایج بهتر، مهم است که از روش‌های صحیح ماساژ و استفاده از سنگ ماساژ صورت گواشا استفاده شود و به دقت به مراقبت از پوست پرداخته شود.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]