طرز استفاده از گوی یخی برای صورت

طرز استفاده از گوی یخی برای صورت

گوی یخی از جمله ابزار مراقبت و جوانسازی پوست است. این محصول عملکرد کاملاً غیرتهاجمی دارد و استفاده از آن منجر به لیفت شدن، افزایش زیبایی، افزیش کلاژنسازی  و در نهایت حفظ جوانی پوست بدن و صورت می‌شود. در صورتی که طرز استفاده از گوی یخی برای صورت را بیاموزید، می‌توانید با استفاده از آن بروز اثرات شایع پیری پوست را به تاخیر بیاندازید.

طرز استفاده از گوی یخی برای صورت

با وجود اینکه از گوی یخی می‌توانید جهت ماساژ پوست کل بدن استفاده کنیم، اما عمدتاً افراد از آن جهت ماساژ پوست صورت استفاده می‌کنند. بسته به دلیل استفاده از گوی یخی یا آیس گلوب مدت زمان مصرف آن روی پوست صورت و نحوه استفاده از آن متفاوت است. در ادامه به روش استفاده از گوی یخی برای رفع مشکلات پوستی و جوانسازی آن اشاره می‌کنیم.

طرز استفاده از گوی یخی پس از لایه برداری صورت

استفاده از گوی یخی پس از لایه برداری صورت، می‌تواند به پوست شما کمک کند تا آرامش بیشتری پیدا کند و بازیابی شود. روش استفاده از گوی یخی پس از لایه برداری صورت به شرح زیر است:

 • پس از لایه برداری صورت خود، پوست خود را با آب شستشو دهید تا هرگونه مواد ناخالصی که باقی مانده از بین برود.
 • سپس پوست خود را با دستمال مرطوب خنک کنید. می‌توانید از پک یخی استفاده کنید یا از آب سرد برای انجام اینکار استفاده کنید.
 • گوی یخی (آیس گلوب) را روی صورت خود قرار دهید. در صورتی که پوستتان خیلی حساس است می‌توانید گوی یخی را داخل یک پارچه یا حوله تمیز گذاشته و سپس روی پوست بکشید. در این صورت جلوی ایجاد سوختگی یا آسیب به پوست در اثر سرمای زیاد گرفته می‌شود.
 • گوی یخی را بین 10 تا 20 دقیقه روی صورت خود قرار دهید. می‌توانید به طور چرخشی آن را حرکت داده و روی همه قسمت‌های صورت خود ماساژ دهید.
 • پس از گذشت زمان لازم، گوی یخی را از روی پوست صورت خود بردارید و با یک دستمال تمیز پوست را خشک کنید.
 • در ادامه، می‌توانید تونر و ضدعفونی کننده را به پوست صورت خود بمالید تا بهبود پیدا کند و برای استفاده از محصولات مرطوب‌ کننده آماده شود.

طرز استفاده از گوی یخی روی صورت برای افزایش اکسیژن رسانی پوست

استفاده از گوی یخی روی صورت می‌تواند به افزایش اکسیژن رسانی پوست کمک کند. برای این منظور، روش استفاده از گوی یخی به صورت زیر است:

 • ابتدا گوی یخی را از فریزر بیرون آورده و با دستمالی نرم و تمیز پوشش دهید.
 • گوی یخی را روی منطقه مورد نظر صورت خود قرار دهید و به طور دورانی حرکت دهید تا پوست شما به طور یکنواخت خنک شود.
 • سپس با تنفس عمیق و باز دم کُند، هوای تازه را تنفس کرده و پس بدهید. این کار به عنوان یک تمرین تنفسی مفید است و در کنار آیس گلوب می‌تواند به افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی پوست کمک کند.
 • آیس گلوب را حدوداً 10-20 دقیقه روی صورت ماساژ دهید و در طول این مدت تنفس عمیق و کُند را متوقف نکنید.
 • پس از گذشت زمان لازم، گوی یخی را از روی صورت بردارید و با یک دستمال تمیز خشک کنید.

در آخر، یکی از راه‌های مراقبت از پوست و حفظ زیبایی و جوانی آن، این است که بصورت مداوم با استفاده از محصولات مرطوب کننده، پوست خود را نرم و شاداب نگه‌دارید.