درمارولر

مشکلات و خطرات احتمالی درمارولر

استفاده از درمارولر برای برخی افراد ممکن است باعث شدید شدن مشکلات پوستی شود، حتما قبل از استفاده با پزشک مشورت کنید و از عوارض درمارولر مطلع شوید.

این ابزار ساده و منحصر به فرد محبوبیت زیادی دارد و اکثر اوقات افراد ادعا می کنند که می تواند واقعاً باعث بازسازی و بهبود ظاهر پوست صورت شود.

برخی از پزشکان به علت خطرات احتمالی ابتلا به عفونت پوستی در مورد استفاده از میکرو نیدلینک هشدار می دهند که:

  • به اشتراک گذاشتن درمارولر می تواند باعث  عفونت پوستی شود. اگر درمارولر توسط دو یا چند نفر به اشتراک گذاشته شود، احتمال افزایش عفونت های پوستی بیش تر است.
  • می تواند باعث ایجاد خونریزی صورت شود. درمارولینگ باعث خونریزی خفیف در طول درمان می شود. خونریزی با رولر ۰.۲۵ تا ۰.۵ میلی متر و بسیار کم میباشد.
  • این روش برای زخم های کلوئید / اسکار های بزرگ شده ، مناسب نمیباشد.
  • برای دست یابی به نتیجه ی مطلوب ، چندین مرتبه باید درمان صورت گیرد. نتیجه ای که می گیرید بستگی به تجمع کلاژن و الاستین دارد.به همین دلیل برای دست یابی به نتایج بهتر، به درمان های متعددی نیاز دارید. برای افراد مبتلا به بیماری های شدید پوستی، حداقل ۴ تا ۶ بار درمان لازم است.
  • درمارولر باید کاملا ضد عفونی شود. برای جلوگیری از ایجاد عفونت، در هر مرتبه رولر باید ضد عفونی و پاک گردد. برای این کار شما می توانید از پراکسید هیدروژن و ایزوپروپیل الکل استفاده کنید.

3 عوارض درمارولر و میکرونیدلینگ

تورم و التهاب

با انجام میکرونیدلینگ و استفاده از درمارولر امکان دارد پوست هایی که حساس باشند دچار تورم و التهاب شوند. البته اگر بیش از حد نرمال فشار وارد شود. این التهابات کاملا طبیعی است و به این دلیل است که روی پوست هیستامین وجود دارد و ازاد می شود.

حساسیت به نور افتاب

بعد از استفاده از درمارولر توصیه می شود به هبچ عنوان در معرض نور افتاب قرار نگیرید. حداقل تا 3 روز رعایت کنید تا عوارض درمارولر از بین برود. اما اگر شرایطی پیش امد که مجبور بودید در معرض نور افتاب باشید حتما باید نیم ساعت قبل از برون رفتن از ضد افتاب spf 30 به بالا استفاده کنید.

خشک شدن پوست

برای بعضی افراد پس از انجام میکرونیدلینگ خشک شدن پوست پیش میاید. این به ذلیل سایز نا مناسب سوزن ها و فشار بیش از حد بوده است. اما جای نگرانی وجود ندارد پوست شما بازسازیمی شود و شما می توانید برای بهبودی سریعتر از ابرسان استفاده کنید.

زمان ریکاوری

درمان های شیمیایی، لیزر یا میکرودرم به ۳ تا ۱۲ هفته ریکاوری نیاز دارند ؛ اما در درمان های نیدلینگ زمان بهبودی بسیار کمتری نیاز است. معمولاً زمان بهبودی بین ۲۴ ساعت تا ۷ روز میباشد. برای درمارولر  ۰.۲۵ میلی متری، پوست شما ظرف ۲۴ ساعت بهبود پیدا میکند. برای ۰.۵ میلی متر، ۲ تا ۷ روز زمان مورد نیاز میباشد. برای رولر ۰.۷۵ تا ۱.۵ متر، معمولاً  ۴ تا ۷ روز زمان نیاز است اما به شدت درمان شما بستگی دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]