درمارولر برای درمان ریزش مو

استفاده از درمارولر برای درمان ریزش مو

استفاده از درمارولر ها اینروزها خیلی پرطرفدار است. به عنوان یک درمان آرایشی – بهداشتی شناخته می‌شود که تاثیر بسزایی در جوانسازی پوست و تحریک کلاژن سازی دارد.
با کمک این تکنیک تولید کلاژن در سطح پوست افزایش می‌یابد. در این دستگاه از یک غلتک با سطحی دارای سوزن‌های کوچک تشکیل شده است. که باعث ایجاد جراحات جزئی در پوستی می‌شود.
درمارولرها علاوه بر اینکه به عنوان یک درمان در جوانسازی و ضد پیری پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. بلکه به عنوان یک روش درمانی برای کنترل و درمان ریزش مو نیز استفاده می‌شود.

حتی در تحقیقات صورت گرفته مشاهده شده است. که این روش در نوع خاصی از ریزش مو معروف به آلوپسی آرئاتا تاثیرگذاری بالایی داشته است. درمارولرها باعث ایجاد زخم در پوست سر شده که باعث احیای سلامت فولیکول‌های مو می‌شود. همچنین این امر می‌تواند منجر به رشد موهای جدید و یا شاید باعث ضخیم شدن موهای سر شود.

مزایای درمارولرها در درمان ریزش مو

میکرونیدلینگ برای اولین بار در دهه 1990 شهرت خود را به عنوان یک درمانگر اسکار به دست آورد. از آن زمان به بعد به عنوان یک جایگزین بالقوه یا درمان کمکی برای آلوپسی آندروژنی و آلوپسی آرهاتا مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته است. درمارولرها گذشته از تولید کلاژن در پوست، که یکی از دلایلی که ممکن است برای درمان زخم‌های آکنه مفید باشد.می‌تواند به القای سلول‌های بنیادی در منبع فولیکول در مو منجر شود که ممکن است منجر به رشد مو شود.
قیمت درمارولر نسبت به سایر روش‌ها و درمان‌ها بسیار مقرون به صرفه می‌باشد و این امکان را برای شما فراهم می‌آورد. که با خرید این دستگاه با قیمتی نسبتا ارزانتر ریزش موی خود را درمان کنید.

چگونگی کارکرد درمارولر برای مو

پس از خرید درمارولر برای مو و در حین استفاده از آنها از غلتک‌هایی که بر روی آن سوزن‌هایی قرار دارد استفاده می‌شود. اندازه طول سوزن‌ها می‌تواند کمتر از 1 میلی متر تا چند میلی متر باشد.
دستگاه درمارولر در امتداد ناحیه مد نظر جهت درمان قرار می‌گیرد و جراحات جزئی بر روی سطح پوست سر ایحاد می‌کند.

برخی از متخصصین بر این باور هستند که استفاده از درمارولرها این امکان را فراهم می‌آورد تا سبب آزاد شدن عواملی شود که باعث تقویت رشد مو گردد. و یا شاید مستقیماً رشد مو را بر اثر ایجاد همین جراحات کوچک ایجاد شده، تحریک کنند. آموزش درمارولر برای مو جهت استفاده درست و صحیح از آن امری ضروری است.

قبل از استفاده از درمارولر ها حدود 45 دقیقه قبل از شروع درمان، باید بی حس کننده موضعی را بر روی پوست سرتان بزنید. که این کمک می‌کند تا دردی که در هنگام استفاده از آن احساس می‌کنید کاهش یابد. زمان استفاده از این دستگاه ممکن است بسته به اندازه منطقه تحت درمان متفاوت باشد، اما به طور کلی این زمان کمتر از 10 دقیقه طول می‌کشد.

عوارض جانبی میکرونیدلینگ روی سر

انجام میکرونیدلینگ توسط درمارولر ها ممکن است باعث ایجاد عوارض جانبی نظیر کبودی، سرخی، تورم و درد شود و همچنین این خطر وجود دارد که زخم های ناشی از سوزن ها عفونت کند. ممکن است منطقه پس از انجام این کار چند روز قرمز و ملتهب شود. اما اکثر عوارض جانبی در مدت 3 روز پس از درمان شما کاهش می‌یابد.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که اگر سابقه آکنه یا اگزما دارید و یا شرایطی همچون دیابت دارید. که و یا داروی خاصی نظیر رقیق کننده‌های خونی مصرف می‌کنند یا باردار هستید استفاده از این روش درمانی توصیه نمی‌شود. پس از میکرونیدلینگ توسط درمارولر ها از ماینوکسیدیل بلافاصله پس از آن می‌تواند باعث افزایش جذب دارو شود و باعث سوزش، خارش بیشتر پوست سر شود.

این مهم است که چه زمانی باید ماینوکسیدیل موضعی خود را پس از درمان از سر استفاده نمایید. پوست سر شما ممکن است بعد از درمان نسبت به خورشید حساس باشد.
استفاده از ضد آفتاب یا پوشاندن سر به وسیله کلاه می‌تواند به محافظت از پوست سر شما کمک کند. برای جلوگیری از ابتلا به عفونت، باید دستورالعمل‌های مراقبتی را به دقت رعایت کنیدکه اغلب شامل تمیز نگه داشتن منطقه مورد درمان سر برای چند روز و همچنین استفاده از آنتی بیوتیک موضعی یا خوراکی است.

نحوه استفاده از درمارولر مو

  1. در ابتدا درمارولر را به الکل به خوبی آغشته کرده تا از هر گونه آلودگی و گرد و غبار پاک شود.
  2.  موها را از فرق باز کنید. درمارولر را روی یک قسمت از مو بگذارید و به سمت موافق مو حرکت دهید تا انتها ادامه دهید و درمارولر را از روی پوست بر دارید و برای قسمت دیگر هم همین کار را انجام دهید. توجه داشته باشید که اصلا درمارولر را به صورت رفت و برگشتی حرکت ندهید. زیرا موجب گیر کردن موها به درمارولر می شود
  3. در صورت استفاده از کوکتل آن را روی کف سر بریزد و مجدد از دستگاه استفاده کنید.

نکات استفاده از درمارولر برای مو

قبل از استفاده پوست سر خود را مرطوب کنید تا موهایتان گره نخورد. مالش را از قسمت جلوی سر رو به پشت شروع کنید و فقط در نواحی که ریزش داشته استفاده شود. هر ناحیه 10 تا 15 دقیقه ماساژ داده شود و فقط تمرکزتان روی ان یک قسمت باشد. به صورت عمودی، افقی و مورب ماساژ دهید. و در هر یک از این جهات 3 تا 4 بار انجام شود. سعی کنید از ریشه مو به سمت ساقه مو مالش انجام شود. و حرکات رفت و برگشتی نباشند و در یک جهتانجام شود تا مو گره نخورد. هنگام ماساژ فشار بیش از حد نیاورید، چون نتیجه خوبی ندارد فشار ملایم کافیست.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]