پوست

شناخت جنس پوست

  • پوست خشک

پوست خشک ،  پوسته پوسته، زبر و زمخت است. اگر صورت خشکی دارید، از شوینده هایی که فاقد الکل یا عطر هستند مورد استفاده قرار دهید و پوستتان را به آرامی شستشو دهید سپس و از مقدار زیادی اب ولرم استفاده کنید از اب داغ اجتناب کنید زیرا سریع تر چربی طبیعی پوست شما از بین میرود.

  • پوست چرب

پوست چرب ، براق و روغنی میباشد و دارای منافذ بزرگی هستند .اگر صورتتان چرب است، از پاک کننده ای فاقد چربی برای شستن صورتتان استفاده کنید و با مقدار زیادی آب ولرم صورتتان را شست وشو دهید.

هر بار که صورت خود را می شویید بعد از آن از تونر برای مراقبت مورد استفاده قرار دهید. گلیسرول ماده موثره در تونر میباشد. در اصل ظاهر منافذ را به حداقل می رساند و رطوبت طبیعی شما را به سطح می آورد.
در صورت امکان هر روز حوله های صورت خود را تعویض کنید. روغن ، خاک و باکتری ها روی حوله های شما گیر می کنند.  لازم به این است که شما این موارد را به خودتان منتقل نکنید.

  • پوست حساس

اگر پوست شما حساس است، با ان بسیار لطیف و اهسته برخورد کنید و از آب ولرم استفاده کنید ، آن را نمالید و با حوله تمیز خشک کنید.سعی داشته باشید از مواردی که باعث سوزش پوست شما می شوند نظیر محصولاتی که (الکل، صابون، اسید یا عطر ) دارند، استفاده نکنید

و به جای آن از مارک هایی با عناصر ملایم مانند آلوئه ورا،بابونه، چای سبز، پلی فنول و جو مورد استفاده رار دهید. هرچه عناصر ترکیبی در یک شوینده کم تر باشد صورت شما سالم خواهد بود.

۷ نکته مهم برای مراقبت

  1.  سیگار نکشید، باعث زردی پوست می شود.
  2. اسپری و ژل مو باعث انسداد منافذ می شوند.
  3.  استرس مهم ترین عامل در از بین بردن  است، آن را از خود دور کنید.
  4.  جوش های صورتتان را هرگز نفشارید چرا که جای زخم از خود به جای می گذارد.
  5. از مواردی که باعث حساسیت شما می شوند خودداری کنید مثل هدبند یا کلاهای پشمی.
  6. لیزر موهای زائد و برنزه کردن به هیچ عنوان با هم سازگاری ندارند پس دقت کنید و به خود و صورتتان خیانت نکنید.
  7. برای سالم نگه داشتن ، تلاش کنید به جای عادت های بدی مثل کندن خال، زخم یا زگیل، از روش درمانی برداشتن خال و زگیل استفاده کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]