روش شستشوی صورت بعد از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

شستشوی صورت بعد از میکرونیدلینگ چگونه است؟

 یک روش زیبایی کم تهاجمی وجود دارد به نام میکرونیدلینگ که باعث تحریک گردش خون شما میشود. این روش معمولا برای بهبود ظاهر جای جوش و اسکار و افزایش تولید کلاژن صورت میگیرد . آماده سازی و انجام میکرونیدلینگ در یک محیط بالینی چند ساعت طول می کشد. مسئله ای  که غالبا مورد بحث نیست، مراقبت های بعدی پس از میکرو نیدلینگ میباشد. میکرونیدلینگ در حقیقت باعث سوراخ شدن پوست صورتتان می شود.
بنابراین نیاز به ان میباشد با محافظت های بعد از انجام این مطلع باشید تا از پوست خود مراقبت کنید. حتی اگر در خانه میکرو نیدلینگ انجام میدهید، در روزهای پس از انجام درمان همچنان باید مراقبت بیشتری از پوست خود داشته باشید. یکی از مهمترین سوال های مطرح شده در رابطه با مراقبت های بعد از انجام این روش شستشوی صورت بعد از میکرو نیدلینگ میباشد.

روش شستشوی صورت بعد از میکرونیدلینگ

در رابطه با شستشوی صورت بعد از میکرونیدلینگ نیاز است اگاه باشید بعد از میکرونیدلینگ صورت لازم است که تا 24 ساعت اولیه از برخورد آب و هر گونه مواد شوینده با پوست صورت خود به شدت دورری کنید. ابتدا باید  به مدت 24 ساعت تامل کنید. سپس می توانید با مراقبت های ویژه جهت شستشوی صورت خود را اغاز کنید. توجه داشته باشید که تا یک هفته بهتر است تنها یک بار در روز صورت خود را شست و شو دهید.

بهتر است شستشوی صورت بعد از میکرونیدلینگ را با آب سرد انجام دهید. همان طور که گفتیم میکرونیدلینگ صورت یک روش کم تهاجمی میباشد که با ایجاد سوراخ های بسیار ریز پوست صورت شما را تحت تاثیر قرار می دهد تا سلول های تازه و جدید تشکیل شوند. استفاده از آب گرم و یا داغ امکان دراد به شدت موجب التهاب پوست صورت شما شود. در واقع در دو هفته ی ابتدایی باید از قرار گرفتن در معرض گرما و یا نور خورشید دوری کنید.

به همین دلیل  پیشنهاد اکثر پزشکان و متخصصان پوستی این است که انجام میکرونیدلینگ را به فصل زمستان موکول کنید. همچنین بهتر است در یک هفته ی ابتدایی تا جایی که می توانید از خانه بیرون نروید. علت این امر این میباشد که منافذ پوستی شما باز هستند و قرار گرفتن در معرض آلودگی می توانند موجب آسیب رساندن به پوست شما بشود. بنابراین از گرما و رفتن به بیرون خودداری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + = 8